Jak zarezerwować booking i nie stracić swoich pieniędzy. Nasz sposób na zwiększenie bezpieczeństwa i nasza opinia o portalu.
Chcesz dokonać rezerwacji przez booking.com? Poznaj naszą opinię o tym portalu i dowiedz się jak dodatkowo zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas transakcji.
Kiedy w 1996 roku ( 23 lata temu ) w Polsce powstały sieci komórkowe Era i Plus, a Adam Małysz wygrał swój pierwszy konkurs w Pucharze Świata w skokach narciarskich, w Holandii powstał booking. Rozwijał się i rozwijał, aż dziesięć lat później (w 2006) pojawił się na dobre w naszym kraju.
Opinia o Booking.com |
Już od dobrych kilku lat nie korzystamy z biur podróży, jeśli chodzi o organizacje naszych wakacji w Europie. To co jeszcze kilka lat temu było dla nas nie do pomyślenia, dzisiaj stało się standardem podczas planowania naszych wyjazdów. Świat stoi przed nami otworem, a oferty hoteli i apartamentów są mówiąc kolokwialnie dostępne od ręki na kilka klików.
Polska, Włochy, Grecja, Austria, Niemcy, Rumunia, Węgry, Chorwacja i Bułgaria. W każdym z wymienionych krajów przynajmniej jeden raz korzystaliśmy z bookingu. W Polsce byliśmy w nowo powstałych apartamentach na Mazurach (przeczytasz o nich tu). W Grecji rezerwowaliśmy hotel na nasz 2 tygodniowy pobyt (więcej tutaj). Innym razem w Rumunii szukaliśmy na szybko dostępnego miejsca na jedną noc blisko Transalpiny ( pisaliśmy o tym tutaj), a jeszcze całkiem niedawno wybraliśmy się ponownie do Toskanii rezerwując hotel przy pomocy bookingu (kliknij tu). To tylko kilka przykładów wziętych z mijającego roku.
Hotel wynajęty przez nas przez Booking.com |
Bardzo dobrze oceniamy booking na przestrzeni ostatnich 7 lat w których z niego korzystaliśmy. W tym okresie z ich strony nigdy nie spotkała nas jakakolwiek negatywna niespodzianka i na szczęście nie musieliśmy żałować, że dokonaliśmy transakcji właśnie u nich. Nie zawsze było różowo, mając niegdyś zatwierdzoną rezerwacje we Włoszech, właściciel obiektu anulował nam pobyt, bo rozciągał się na on na dni ferragosto (włoskie święto) i najzwyczajniej nie miał ochoty przyjmować w tym okresie gości. Ale czy to wina booking? No nie. To wina właściciela, który nie wycofał oferty z portalu. Trudno mieliśmy pecha, ale dzięki bookingowi i jego szerokiej oferty szybko znaleźliśmy alternatywę.
Pewnie sobie teraz pomyślałeś: No tak, booking im zapłacił to piszą w samych superlatywach.
Nie. Nie zapłacił. Artykuł ten powstał po to, aby Ci zwrócić uwagę co możesz zrobić, aby się w jakimś stopniu zabezpieczyć przed utratą np. swoich oszczędności, ale może i tylko po to, żeby Cię po prostu utwierdzić w tym co już wiesz.
Nasz pokój wynajęty za pomocą Booking w Toskanii |
Żyjemy w czasach w których podawanie w serwisach internetowych wrażliwych danych jakimi są dane z naszych kart kredytowych nie są niczym nadzwyczajnym. Wielu z nas to robi, płacimy za zakupy w sieci, za bilety lotnicze czy wypożyczając samochód na wakacjach. Nic dziwnego to wygodne i daje ogrom możliwości. Kij ma jednak dwa końce. Z jednej strony wspomniana wygoda oraz możliwości. Z drugiej zaś, łatwo paść ofiarą jakiegoś internetowego oszustwa i stracić pieniądze.
Często serwisy przekazują dane naszej karty firmą, aby te mogły nas obciążyć za np. usługę z której przyszło nam u nich skorzystać. Dostęp do tego otrzymuje pracownik takiej firmy i ryzyko użycia naszych danych poza dokonaną transakcją wzrasta.
Jak się przed tym ustrzec? Nie podamy Ci doskonałej recepty, ale podpowiemy Ci nasz sposób, który stosujemy podczas rezerwacji noclegów w portalu booking.com.
Pokój wynajęty przez nas w Słowenii |
Pomocne są karty prepaid i jednorazowego użytku.
Karty prepaid wydawane są przez banki na życzenie posiadacza rachunku bankowego. Karty jednorazowego użytku oferuje kilka firm na rynku polskim i równie nietrudno je wyrobić. Obojętnie którą opcje wybierzesz skutek jest taki sam. Zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo.
Na taką kartę możemy przelać środki z naszego konta, a potem użyć jej podczas rezerwacji hotelu. Na karcie znajduje się dokładnie tyle środków ile potrzeba, aby zrealizować daną rezerwacje.
W praktyce
+ Większe bezpieczeństwo. Podajemy inny numer karty niż naszej tradycyjnej używanej na co dzień. Używamy jej jedynie do realizacji wybranych transakcji.
- Dodatkowe opłaty związane z jej wyrobieniem
- W niektórych przypadkach transakcje nie dochodzą do skutku. Przyczyną często jest terminal płatniczy.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych i zachowaj rozsądek. To podstawa.
Może podzielisz się swoim sposobem na bezpieczeństwo transakcji kartą w sieci.
Pozostaw komentarz pod artykułem. Dzięki.
Zobacz także:
My też jesteśmy zadowoleni z Booking. Od lat tam bukujemy hotele czy apartamenty i nigdy nie byliśmy rozczarowani.
OdpowiedzUsuńMój bank przy płaceniu kartą wysyła ,mi sms z zabezpieczającym kodem który wprowadzam i dopiero przechodzi płatność na stronę.
Pozdrawiam:)